İstanbul Topkapı Sarayı Müzesi İstanbul Topkapı Sarayı Müzesi

İstanbul Topkapı Sarayı Müzesi İstanbul

İstanbul Topkapı Sarayı Müzesi

Osmanlı İmparatorluğu’nun başkent İstanbul’da yönetim sarayı ve hanedanlık ikametgâhı olarak kullanılan Topkapı Sarayı, Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u fethetmesinden kısa bir süre sonra 1473 yılında tamamlanmıştır.

AÇIK
15 Nisan / 2 Ekim
Gişe Yaz Açılış Saati: 09:00
Yaz Ziyaret Açılış Saati: 09:00
15 Nisan / 2 Ekim
Gişe Yaz Kapanış Saati: 18:00
Yaz Ziyaret Kapanış Saati: 18:45
3 Ekim / 14 Nisan
Gişe Kış Açılış Saati: 09:00
Kış Ziyaret Açılış Saati: 09:00
3 Ekim / 14 Nisan
Gişe Kış Kapanış Saati: 17:00
Kış Ziyaret Kapanış Saati: 18:00

Tatil Günü:
SALI

Giriş Ücreti: 60 TL

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın belirlediği, Müze ve Örenyerlerine girişlerde uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönergenin 10.Maddesine göre;
Müze ve örenyerleri dini bayramların birinci günü saat 13:00’e kadar kapalıdır.
 
Bir yıl boyunca Müzekart+ ile ise sınırsız ziyaret edebilirsiniz.
Adres     : Sultanahmet, Fatih, İstanbul
E-posta  : topkapisarayimuzesi@kulturturizm.gov.tr
Tel         : +90 (212) 512 04 80
                +90 (212) 528 59 91

E-bilet Satın Al»

Sadelik içinde ihtişam

İstanbul'un fethiyle bir cihan imparatorluğuna dönüşen Osmanlı İmparatorluğu'nun padişahlarına ev sahipliği, devletine idare merkezliği eden Topkapı Sarayı sade mimarisinin ardında ışıltılı hazineler dünyayı değiştiren siyasi ve sosyal hikâyeler sunarken, kapalı kapılar ardındaki harem, kişisel sevinç ve üzüntülere ayna tutuyor.

Topkapı Sarayı Müzesi, Osmanlı Devleti'nin idari yapısını anlamak, saray yaşamını gözlemlemek ve Osmanlı İmparatorluğu'nun sahip olduğu zenginliklere tanık olmak için mutlaka görülmeli. Müzede Osmanlı devletinin idari binaları ve padişahın ailesinin yaşadığı Harem dışında Hazine, Kutsal Emanetler, Silah Koleksiyonu, Padişah Portreleri, Mutfaklar ve Porselen seksiyonlarını ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul'un fethi ile Osmanlı İmparatorluğu'nun başkentinin İstanbul'a taşınmasının ardından Fatih Sultan Mehmed tarafından inşa ettirilen ve 1478'den itibaren 380 yıl boyunca devletin idari merkezi ve padişah ile ailesinin yaşam yeri olan Topkapı Sarayı, 9 Ekim 1924 tarihinde müze olarak ziyarete açıldı ve o günden bu yana ziyaretçi sayısı en yüksek müzelerden biri olarak hizmet vermeyi sürdürüyor.

Ayrıntılı bilgi için: http://www.topkapisarayi.gov.tr
 

Hazine Bölümü 1- 2-3-4- Salonları Ve Revak Bölümü Kısmen Kapalı.